75.561 omwentelingen per jaar

Nederland kent al jaren de draaipremie ter bevordering van het draaien van molens. Naast waardering en belangstelling van het brede publiek voor draaiende wieken, draagt het draaien ook bij aan het behoud van de molen. Als een molen draait, is er een molenaar aanwezig die zicht heeft op de staat van onderhoud van de molen. Bovendien houdt het draaien het gaande werk (de bewegende delen) van de molen in conditie.

Bijna 300 euro

De te ontvangen draaipremie hangt af van het aantal omwentelingen per jaar. In 2024 stond bij de Meule van Wassens de teller op 75.561 omwentelingen. De premie die wij als stichting hiervoor krijgen is €291,13.
Op dit moment zijn de meeste molentellers aan vervanging toe. Om dit te realiseren heeft de Drentse Molenstichting de Monumentenwacht Drenthe gevraagd de vervanging uit te voeren. De kosten voor de tellers en de plaatsing ervan worden volledig door de provincie gedragen.